Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Складання бюджетних запитів на 2020 рік
#6
Доброго дня.
Під час опрацювання бюджетного запиту на 2020 рік, нами як користувачами АІС ГРК виявлено низку проблемних та неузгоджених питань, які потребують обов’язкового вирішення для подальшого безперебійного та зручного використання даного програмного продукту (далі – КІТ).
З метою систематизації даних надаємо інформацію по блокам.
Форма 2020-2
1) Розділ 3 пункти: 3.1; 3.2; 3.3 (мета, завдання, підстави реалізації бюджетної програми) – доцільно, щоб дані «підтягувались» з паспортів бюджетних програм в останній редакції. Наскільки ми зрозуміли, КІТ підтягує ці блоки з минулорічного бюджетного запиту, а це не логічно відповідно до суті програмно-цільового методу бюджетного процесу. Навіть, якщо за цей період відбулися певні зміни, які не потрібно відображати в бюджетному запиті – на нашу думку такий варіант траплятиметься не часто.
2) Розділ 5 пункт 5.1. (видатки за КЕКВ у 2018-2020).
2018 рік (звіт) – зведені звіти подаються нами до органів ДКСУ на початку бюджетного року, у тому числі в розрізі КПКВ, КЕКВ і т.д. Оскільки ДКСУ подає звіт про виконання Державного бюджету України в тому числі до Мінфіну, було б зручніше, якби дані звітності автоматично «підтягувались» разом з довідниками під час відповідного оновлення;
2019 рік – логічно і доцільно «підтягувати» інформацію з паспортів бюджетних програм на початок року (п.4 паспортів бюджетних програм «обсяг бюджетного призначення в розрізі КЕКВ»).
3) Розділ 6 пункти 6.1 – за аналогією, логічно і доцільно «підтягувати» інформацію з паспортів бюджетних програм на початок року (п.4) та зі звіту по паспорту бюджетної програми за минулий рік (п.5 – касові).
4) Розділ 7
пункт 7.1 Результативні показники бюджетної програми у 2018-2020 роках - за аналогією, логічно і доцільно «підтягувати» інформацію з паспортів бюджетних програм на початок року і тільки звідти. Наразі КІТ «тягне» показники звідти та, більш за все, з попереднього бюджетного запиту. Це, мабуть, було зроблено для спрощення пошуку необхідної інформації (для того щоб мати вибір, які показники застосовувати), однак на практиці приводить лише до плутанини та незручності у виборі показників, в тому числі за рахунок «задвоєння» схожих показників та суцільне задвоєння та збиття їх нумерації. Пропонуємо залишити лише «підтягнення» з паспортів бюджетних програм, а додаткові показники у разі необхідності виконавець відпрацює самостійно;
пункт 7.2 – аналогічна ситуація. Пропонуємо опрацювати варіант «автоматичного підтягування» показників з опрацьованої форми 7.1.
5) Розділ 8 – можливо є сенс ввести «небаланс» (додаткову перевірку) по цьому розділу з КЕКВ 2110 «Оплата праці». Буде додатковий контроль на 2020-2022 роки, якщо раптом внесли зміни по КЕКВ в межах граничних показників, а про 8-му форму з тих чи інших причин забули.
6) Розділ 12
пункт 12.1 – «затверджено з урахуванням змін» – розпис зі змінами на кінець року, в Мінфіні всі дані по КЕКВ є. «Касові видатки», «кредиторська заборгованість» – та сама ситуація, що й з Розділом 5, п. 5.1. Всі ці дані є у Мінфіна, логічно та набагато простіше завантажувати їх разом з довідниками, аніж набивати вручну виконавцям;
пункт 12.3 - «Касові видатки», «кредиторська заборгованість» – та сама ситуація, що й з пунктом 12.1

По формах 2020-1 та 2020-3 проблемних питань, які б потребували втручання в КІТ, нами не зафіксовано.

Розуміючи наявність графіка бюджетного процесу, що безпосередньо впливає на черговість та логіку певних оновлень КІТа, готові розпочати дискусію щодо порушених проблемних питань для винайдення прийнятного компромісу. З нетерпінням чекаємо відповіді, оскільки у зв’язку з постійним обмеженням терміну подання інформації до Міністерства фінансів під час опрацювання проекту бюджету, такі неузгоджені нюанси забирають багато часу та можуть призвести до несвідомого викривлення наданої інформації.
Принагідно висловлюємо подяку за постійну оперативну допомогу щодо запитуваної інформації під час опрацювання даних у КІТі на відповідному форумі та в телефонному режимі.
Гарного дня.
Відповісти


Messages In This Thread
RE: Складання бюджетних запитів на 2020 рік - за Andrew - 09-13-2019, 05:58 AM

Швидкий перехід на форум:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)